Dada

Lektorka a majiteľka štúdia - Drahomíra Manduchová

 

Napriek tomu, že v mladosti bolo jej heslom „Športom k trvalej invalidite“, čas ju priviedol k poznaniu, aký dôležitý je pre ľudské telo a psychiku pohyb.

Roky nečinnosti, nesprávne držanie tela, nesprávne pohybové stereotypy, nesprávne dýchanie a stres si zobrali svoju daň v podobe nepríjemných chronických bolestí chrbta. Po rokoch hľadania pomoci a snahy vyriešiť tento problém, sa dostala k cvičeniu, ktoré sa volá Pilates. Rýchly a efektívny účinok tejto cvičebnej metódy ju oslovil natoľko, že si urobila inštruktorský kurz, pretože si myslí, že neučiť Pilates ďalších ľudí, ktorým môže pomôcť, by bol hriech.

 

Absolvované kurzy:
 

Drahomíra úspešne absolvovala akreditovaný inštruktorský kurz Pilatesu v Bratislave pod vedením Ing. Marty Koleničovej, ktorá je legendou slovenského Pilatesu a tiež študovala priamo u jedného z priamych žiakov Josepha H. Pilatesa, Rona Fletchera. Okrem toho v roku 2014 úspešne absolvovala kurz Pilates Medical v Bratislave pod vedením popredných slovenských ortopédov a autorov tejto metódy.

 

Ďalej sa Drahomíra zúčastnila workshoptov s názvom "Pilates Inspirace 'L'" s Danielem Müllerom v Prahe v roku 2013 a "Axiálny systém" v roku 2015, tiež v Prahe. Okrem toho navštívila workshop s Michalom Peroutkom, fyzioterapeutom z Prahy, v roku 2014.

 

V roku 2017 absolvovala akreditovaný kurz Pilates Clinic Matwork I na Pilates akadémii IQ pohyb v Prahe pod vedením Daniela Müllera. Ďalej sa zúčastnila kurzov "1A a 1B SM - systém" a "Spirálna stabilizácia páteře" v Prahe pod vedením MUDr. Richarda Smíška.


 

Andrea

Lektorka – Mgr. Andrea Gogová

 

Andrea sa začala venovať cvičeniu Pilates pod vedením Dady Manduchovej a táto skúsenosť ju tak zaujala, že sa rozhodla pre inštruktorský kurz u Ing. Marty Koleničovej, ktorý úspešne absolvovala.

 

V roku 2013 úspešne absolvovala kurz Pilates s náradím: Pilates s Theraband vo Flowpilates centre v Banskej Bystrici pod vedením Danky Švantnerovej. V roku 2014 absolvovala tiež úspešne kurz Inštruktor Aerobiku I. kvalifikačného stupňa v športovom centre Pohoda v Trnave u Romana Ondráška z MY FIT štúdia Brno.

 

V roku 2016 úspešne absolvovala kurz “Pilates v tehotenstve” a po pôrode v Stupave opäť pod vedením Dady Manduchovej. Ďalej v roku 2017 absolvovala kurz Pilates Clinic Matwork I s modulmi I, II, III v IQ Pohybe v Prahe u Daniela Müllera.

 

Andrea sa tiež zúčastnila workshoptov: "Pilates – Skolióza" s Danielem Müllerom v IQ pohybe Pilates & Fitness Academy v Prahe v roku 2014, "Axiálny systém" tiež s Danielem Müllerom v roku 2015, a kurzov "1A a 1B SM - systém, Spirálna stabilizácia páteře" s MUDr. Richardom Smíškom vo Vzdelávacom centre Smíšek v Prahe.


 

Lektorka – Monika Kubinová

 

Monika úspešne absolvovala akreditovaný kurz Inštruktor Pilates I. kvalifikačného stupňa, ako aj kurz Pilates v tehotenstve a po pôrode v Stupave pod vedením Dady Manduchovej v roku 2016.