Lektori

Lektorka a majiteľka štúdia - Drahomíra Manduchová

Drahomíra Manduchová - Pilates kurzyNapriek tomu, že v mladosti bolo jej heslom „športom k trvalej invalidite“, čas ju priviedol k poznaniu, aký dôležitý je pre ľudské telo, ale aj psychiku pohyb.

Roky nečinnosti, nesprávne držanie tela, nesprávne pohybové stereotypy, nesprávne dýchanie a stres si zobrali svoju daň v podobe nepríjemných chronických bolestí chrbta. Po rokoch hľadania pomoci a snahy vyriešiť tento problém sa dostala k cvičeniu, ktoré sa volá Pilates. Rýchly a efektný účinok tejto cvičebnej metódy ju oslovil natoľko, že si urobila inštruktorský kurz, pretože si myslí, že neučiť Pilates ďalších ľudí, ktorým môže pomôcť, by bol hriech.

 

Absolvované kurzy:

Akreditovaný inštruktorský kurz úspešne absolvovala v Bratislave u Ing. Marty Koleničovej – legendy slovenského Pilatesu, ktorá absolvovala o.i. kurz aj u jedného z priamych žiakov Josepha H. Pilatesa, Rona Fletchera.

V roku 2014 úspešne absolvovala v Bratislave kurz Pilates Medical u popredných slovenských ortopédov a autorov tejto metódy MUDr. Júliusa Kazimíra, MUDr. Moniky Klenkovej a PhDr. Zuzany Veverkovej.

Workshopy : Pilates Inspirace ” L”, Daniel Můller – IQ pohyb Pilates & Fitness Academy, Praha, v roku 2013.

Axiálny systém, Daniel Můller – IQ pohyb Pilates & Fitness Academy, Praha, v roku 2015

Michal Peroutka – fyzioterapeut, Face Team, Praha, v roku 2014.

V roku 2017 absolvovala akreditovaný kurz Pilates Clinic Matwork I, modul I, II, III na Pilates academy IQ pohyb, Praha u Daniela Mullera.

Kurz 1A a 1B  SM - systém, Spirální stabilizace páteře, MUDr. Richard Smíšek, Vzdelávací centrum Smíšek, Praha

 

Lektorka – Mgr. Andrea Gogová

Cvičenie Pilates u Dady Manduchovej ju oslovilo natoľko, že sa prihlasila na inštruktorský kurz k Ing. Marte Koleničovej, ktorý úspešne absolvovala.

V roku 2013 úspešne absolvovala kurz Pilates s náradím: Pilates s Theraband vo Flowpilates centrum, Banská Bystrica u Danky Švantnerovej.

V roku 2014 tiež úspešne absolvovala kurz Inštruktor Aerobiku I. kvalifikačného stupňa v šport centre Pohoda, v Trnave u Romana Ondráška z MY FIT štúdio Brno.

Kurz Pilates v tehotenstve a po pôrode úspešne absolvovala v roku 2016 v Stupave u Dady Manduchovej.Kurz Pilates clinic Matwork I moduly I, II, III absolvovala v roku 2017 v IQ Pohyb Praha u Daniela Mullera.

Workshopy : Pilates – Skolioza, Daniel Můller – IQ pohyb Pilates &Fitness Academy, Praha, v roku 2014.

Axiálny systém, Daniel Můller – IQ pohyb Pilates & Fitness Academy, Praha, v roku 2015

Kurz 1A a 1B  SM - systém, Spirální stabilizace páteře, MUDr. Richard Smíšek, Vzdelávací centrum Smíšek, Praha

 

Lektorka – Monika Kubinová

Akreditovaný kurz Inštruktor Pilates I. kvalifikačného stupňa ako aj kurz Pilates v tehotenstve a po pôrode úspešne absolvovala v Stupave u Dady Manduchovej v roku 2016.