Čo o Pilatese napísali moje cvičenky, čo Pilates dokáže!

autor: drahomira | datum: January 23, 2018 14:42

Ďakujem za tú zmenu, bez Tvojej podpory a úžasného prístupu by som to nedala.

Ivanka

Začala som cvičiť z túžby po pravidelnom pohybe a cvičenie Pilates mi pomohlo spevniť moje telo a skorigovať hruškovitý tvar mojej postavy. Cítim sa zdravšie, pružnejšie a mám viac energie.

Nina

Ahoj Dadi, chcem sa Ti poďakovať. Som aktívny človek a rada športujem. Žiaľ často ma až na niekoľko mesiacov dokázali vyradiť bolesti chrbtice v krížovej oblasti. Vďaka tomu, že už takmer rok chodím k Tebe cvičiť Pilates, cítim sa dobre a vidím, že sa mi aj pekne formuje telo. Viem, že Pilates sa dnes už cvičí takmer v každom meste, ja som ale rada, že ma máš pod palcom práve Ty, lebo nás poctivo sleduješ, aby sme cvičili správne, aby sme si neublížili a aby malo cvičenie ten správny efekt.

Teším sa na ďalšiu hodinu! :))

Blanka

Keď som pred troma rokmi začala chodiť na Pilates, neverila som, že prinesie takéto úžasné výsledky. Podarilo sa mi vyformovať postavu a hlavne zlepšiť držanie tela. Vždy som bola vyššia ako moji rovesníci, preto som mala tendenciu sa hrbiť. Dnes je to minulosťou. Automaticky chodím s " jablkom pod bradou", ramenami preč od uší a špičky lopatiek tlačím do stredného vrecka na nohaviciach. Na každú hodinu Pilatesu sa teším, lebo sa dobre uvoľním a naberiem veľa pozitívnej energie. Fotografie pred cvičením a potom, ako som začala cvičiť Pilates, hovoria za všetko.

Majka

Som nešportový typ. Neznášam vytrvalostné cvičenia, kde sa naberá kondícia, ale keďže mám už svoje roky, cítim, že telo potrebuje pohyb. Skúšala som behať, posilovať, cviciť aerobik, cviciť pilates, skákať na trampolíne, individuálne aj skupinovo , s trénerom aj bez, ale pri ničom som nevydržala. Pilates s Dadou cvičím pravideľne od septembra 2014 a je to po prvýkrát čo som vydržala cvičiť dlhšie ako dva mesiace. To, že sa mi to podarilo je jednoznačne kvôli Dade a spôsobu akým vedie kurzy. Vie, čo cvičí, prečo to tak cvičí, prečo práve teraz tento cvik, kontroluje každého, či správne cvičí a navyše je u nej veľmi priateľská atmosféra a pohoda. Každého koho som k nej poslala zostal.

Jana

Cvičenie Pilates som si vybrala preto, že ide o pomalé cvičenie, žiadne rýchle pohyby, žiadne skákanie. Ide o cvičenie s pocitom harmónie a správneho dýchania.  Po 9 mesiacoch môžem povedať,  že sa mi vyformovala postava, schudla som zopár kíl - bez diéty a dokonca som si musela dať zúžiť všetky rifle v páse o 8 cm! Navyše sa mi spevnilo svalstvo, naučila som sa správnemu držaniu tela - vždy som chodila zhrbená, bolel ma chrbát a teraz je to super, ako keby som narástla! Cvičenie mi tiež dodáva novú energiu a zvyšuje moje sebavedomie. Prídite sa presvedčiť, že to naozaj funguje. Sme super kolektív s perfektnou cvičiteľkou Dadkou.

Janette

Hľadala som šport, ktorý ma bude baviť a napľňať. Vyskúšala som Pilates a učaroval mi tak, že som tomuto cvičeniu prepadla. MILUJEM HO! Cvičenie Pilates mi prinieslo fyzickú kondíciu a spevnenie svalstva, zlepšilo sa mi držanie tela a prestali mi bolesti v krčnej chrbtici.

Aďka

Hľadala som cvičenie, ktoré by mi pomohlo udržať pohyblivosť  a nezaťažovalo kĺby. Poznala som toto cvičenie a bola so rada, že sa začal Pilates cvičiť. Moja osobná skúsenosť s Pilatesom je výborná. Mám radosť z cvičenia, lepšiu kondíciu a odbúrava mi stres.

Maja

Pilates som začala cvičiť kvôli zdravotným problémom s krížovou chrbticou. Doporučil mi ho jeden známy, ktorý mal rovnaké problémy s platničkami a veľmi mu toto  cvičenie pomáha. Aj mne Pilates veľmi pomáha. Cvičím ho 10 mesiacov a  podstatne sa mi upravilo držanie tela, dýchanie a za celý ten čas som nemusela brať žiadne tabletky na bolesti chrbta.

Mary

K Pilatesu ma priviedli bolesti v krížovej oblasti chrbta. Pilates som začala cvičiť, aby som sa týchto bolestí zbavila. Moja skúsenosť s Pilatesom je veľmi pozitívna. Pilates mi priniesol zlepšenie môjho zdravotného stavu, odbúrala som týmto cvičením bolesti chrbta, zlepšila som telesnú kondíciu a hlavne spevnila svalstvo celého tela. Na každé cvičenie sa vždy veľmi teším, lebo máme " najsamsuper " cvičiteľku.

Monika

Mám dve malé deti a veľmi ma bolieval chrbát. Cítila som sa slabá, úplne bez sily, čo sa prejavovalo aj na mojej nálade. Cvičenie Pilates odbúralo moje bolesti chrbta, veľmi dobre sa cítim a aj lepšie spávam. Dokonca som schudla! Veľmi som spokojná aj s našou lektorkou, pretože sa nám na každej hodine veľmi venuje a perfektne ovláda,  ako sa má Pilates cvičiť.

Ksenja

Pilates som začala cvičiť preto, že mi toto cvičenie poradila kamarátka na problémy s krčnou chrbticou a v tom čase sa práve u nás otvárali prvé kurzy. Prihlásila som hneď aj dcéru (16 rokov), lebo rýchlo vyrástla a mala veľmi zlé držanie tela. Najskôr protestovala, ale hneď po prvej hodine si cvičenie obľúbila, aj vďaka našej cvičiteľke. Vyhovuje mi príjemné cvičenie v malom kolektíve, Pilates mi odbúrava stres a bolesti chrbtice, spevnila sa mi a vyformovala postava.

Dana

Pilates mi bol sympatický už dlhšiu dobu, hlavne kvôli priaznivým účinkom na chrbticu. Cvičiť som začala, nakoľko mame a sestre sa toto cvičenie veľmi osvedčilo. Pilates prispieva k celkovému spevneniu a držaniu tela a tiež k pevnejšiemu brušku.

Zuzka

K cvičeniu Pilates ma priviedli bolesti chrbtice. Chcela som rozhýbať telo a upraviť si aj jeho držanie. Som veľmi spokojná, nakoľko cvičením Pilatesu sa mi obdúrali bolesti.

Monika

Pilates sa odporúča cvičiť v prípade, ak má človek problémy s chrbticou. A ja ich mám. Skúšala som cvičiť aj Jogu, ale Pilates mi vyhovuje viac. Cítim, že mi pomáha, najmä čo sa týka chrbtice. Mám menšie bolesti, vydržím viac hodín stáť, cítim sa príjemne a hlavne mám pohyb.

Majka

Pilates som začala cvičiť kvôli spevneniu tela, bolestiam chrbta a lepšej kondičke. Doma som si nenašla priestor ani čas. Pilates znamená pre mňa dobrú náladu, nových známych, pevnejšie svaly a oddych.

Táňa

Pilates som začala cvičiť, pretože potrebujem inú aktivitu ako v domácnosti. Pri pohľade na seba v zrkadle som si uvedomila, že tiež  potrebujem zlepšiť držanie tela, spevniť svalstvo a celé telo.  Ďalším dôvodom boli bolesti chrbta, chcela som spoznať nových ľudí,  byť  aj v inom kolektíve ako len v práci a odpútať sa od každodenného stresu. Z cvičenia Pilates mám veľmi dobrý pocit, aj keď cvičím len pár týždňov. Máme výbornú cvičiteľku, ktorá nám vie všetko vysvetliť a veľmi dobre vie viesť hodinu. Som rada, že robím niečo pre svoje 

zdravie. Pilates mi dodáva vnútornú rovnováhu, nabíja ma energiou po telesnej aj duševnej stránke.

Jiřina

Veľmi rada cvičím, a tak som hľadala vhodné cvičenie pre mňa a našla som to najlepšie. Pilates! S cvičením som veľmi spokojná. Cvičím len druhý mesiac a už sa mi začala formovať postava, najmä brucho a stehná a zlepšilo sa mi tiež držanie tela.

Maťa

Pilates som začala cvičiť na odporúčanie rehabilitačnej sestry, nakoľko som trpela bolesťami chrbta. Pilates mi priniesol spevnenie svalov, odstránenie bolestí a správne držanie tela.

Lucia

K Pilatesu ma privedli problémy s chrbátom. V minulosti som už Pilates cvičila a veľmi mi pomohol, tak som bola rada, že sa našlo takéto cvičenie v blízkosti môjho domova. Pilates mi odbúral bolesti chrbta a hlavy, naučila som sa správne držať telo a aj správne dýchať.

Monika

Pilates som začala cvičiť preto, že som si chcela spevniť telo, najmä chrbát. Cvičenie Pilates mi pomohlo veľmi, spevnila som si bruško a celé telo a prestali moje problémy s chrbticou.

Veronika

Mám sedavé zamestnanie a mala som pocit, že potrebujem to moje usedené telo rozcvičiť. Na začiatku cvičenia som zistila, že moja kondička je na nule, ale teraz je to už super. Doporučujem cvičenie Pilates aj dámam nad 50 rokov.

Maja

Mala som potrebu urobiť niečo so svojim telom. Cvičenie Pilates mi vyhovuje tým, že sa cvičí na podložke s vlastnou váhou tela a nezaťažuje kĺby. Najväčšiu radosť mám z toho, že ma už nič nebolí ani neťahá, keď správne držím telo.

Ruženka

K Pilatesu ma priviedli bolesti chrbáta a slabá kondička. Zlepšenie sa dostavilo rýchlo. Spevnilo sa mi svalstvo celého tela, ustúpili bolesti  krčnej chrbtice a zmenšila sa mi veľkosť oblečenia. Dôležitá je dôslednosť a pravidelnosť.

Iveta

K cvičeniu Pilates ma priviedli problémy s chrbticou. Cvičenie mi veľmi pomohlo, zlepšenie pociťujem hlavne čo sa týka chrbtice, vytvarovali sa mi nohy, cítim sa ohybnejšia a pomohlo mi aj na moje cievne problémy.

Xenia

Keďže som nastúpila na zaslúžilý dôchodok, chcela som pokračovať v aktivitách aj doma v Stupave. Bola možnosť cvičiť Pilates. Vyskúšala som, hoci som s ním dovtedy nemala  žiadnu skúsenosť. Bola som milo prekvapená a referencie, že Pilates prináša úľavu od bolestí chrbtice, človek nadobudne psychickú pohodu sa postupne napĺňali aj u mňa. Som spokojná, že som sa nedala zastrašiť resp. odradiť počiatočnou dýchavičnosťou, plytkým dýchaním a že som sa zo začiatku nedokázala cez brušné svaly zdvihnúť z ľahu do sedu. Teraz, po roku podľa našej cvičiteľky som spravila veľký pokrok, čo cítim aj ja. Dnes už dám bez problémov aj nohy nad hlavu. Stúplo mi sebavedomie, bolesti chrbta takmer úplne ustúpili, psychicky som v pohode. Ďakujem, že som objavila Pilates.

Darinka

Pilates som začala cvičiť kvôli bolestiam v krížoch. Už po prvom mesiaci som cítila zmenu, nielen v tom, že ma chrbát prestal bolieť, ale aj v tom, že sa mi upravilo držanie tela a navyše zvládam cvičebné úkony (ako napr. kliky), ktoré som predtým nikdy nevedela urobiť. Páči sa mi, že cvičíme v príjemnom kolektíve, v malej skupine a nepôsobí to masovo. Naša inštruktorka si dáva záležať na tom, aby boli cviky vykonávané správne. Vyhovuje mi aj to, že sa dá vybrať z rôznych časových termínov. A tak, ako ma iné kurzy cvičenia nebavili (napr. Aerobic), tak Pilates ma baví a myslím si, že je vhodný nielen pre ľudí, ktorí majú problémy s chrbticou, ale aj pre tých, ktorí k cvičeniu vzťah nemajú. Tiež si myslím, že je to veľmi efektívne cvičenie.

Eva

Pilates som začala cvičiť, pretože som mala problémy s chrbticou (opakovane). Po rôznych konzultáciách a radách mi bolo odporúčané cvičenie Pilates. Je to prijateľné cvičenie na kondíciu a spevnenie svalstva, tiež na držanie tela a v neposlednom rade vedie k správnemu dýchaniu. Jednoducho cvičenie v pohode k dobrému pocitu z pevnejších svalov a vytvarovanej postavy.

Zuzka