Variabilita Pilatesu

autor: drahomira | datum: January 23, 2018 14:54

O Pilatese som vždy písala v samých superlatívoch, pretože mi skutočne ako jediný pomohol s dlhoročným problémom s chrbticou. Som presvedčená o jeho dokonalosti a úžasnej prepracovanosti jednotlivých cvikov ako aj o jeho neskutočne rýchlom efekte. Som tiež presvedčená o tom, že pokiaľ máte problémy s chrbticou a nezistili vám žiadnu vážnu diagnózu, riešením pre vás je Pilates.Ak cvičíte Pilates pravidelne a správne, pod vedením certifikovaného inštruktora, môžem potvrdiť, že to čo o ňom tvrdil jeho autor Joseph Pilates je skutočne pravda:

  • po 10-tich hodinách cvičenia sa cítite lepšie
  • po 20-tich hodinách cvičenia vyzeráte lepšie
  • po 30-tich hodinách cvičenia ste na ceste mať úplne nové telo

Ďalšou prednosťou Pilatesu je jeho variabilita. Jednotlivé cviky v Pilatese majú viacero stupňov obtiažnosti a taktiež jednotlivé série cvikov sú zamerané na rôzne partie nášho tela a našich svalov. Aj ľudia, ktorí prichádzajú na Pilates cvičenie majú rôzne zamestnania a rôznu kondíciu. V Pilatese nie je problém vytvoriť cvičebný program pre jednotlivé skupiny cvičiacich. Zo základných informácií o ich práci a kondícii sa dajú ľahko vyvodiť ich problémy spôsobené svalovou dysbalanciou a teda určiť, ktoré svaly sú preťažené a naopak, ktoré svaly sú ochabnuté. Správnou kombináciou cvikov dokáže skúsený inštruktor zostaviť program pre ženy v domácnosti, pre ženy a mužov so sedavým zamestnaním, ktorí nevyvíjajú žiadnu telesnú aktivitu, pre tanečníkov, baletky, tenistov, golfistov, budúce mamičky a podobne.

Moja profesionálna deformácia sa dostaví vždy už pri pohľade na človeka. Podľa držania tela a hlavy sa mi mysľou okamžite preháňa kombinácia cvikov, ktoré by mu pomohli nielen vyzerať lepšie, ale aj cítiť sa lepšie. A to fyzicky aj psychicky. Pilates je skvelý. Žiadne lepšie a bezpečnejšie cvičenie nepoznám.